

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Max Supply Voltage | 42 V |
| Min Supply Voltage | -300 mV |
| Max Supply Current | 1.6 mA |
| Number of Transmitters | 1 |
| Receiver Hysteresis | 175 mV |
| Baud Rate | 20 kbaud |
| Schedule B | 8542390000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Number of Drivers | 1 |
| Number of Receivers | 1 |
Stock: 2410
Distributors
pcbx
Unit Price$0.65290
Ext.Price$0.65290
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.65290 | $0.65290 |
| 10 | $0.54288 | $5.42880 |
| 25 | $0.50275 | $12.56875 |
| 50 | $0.46559 | $23.27950 |
| 100 | $0.43117 | $43.11700 |
| 300 | $0.41486 | $124.45800 |
| 500 | $0.39916 | $199.58000 |
| 1000 | $0.38092 | $380.92000 |
